KONST / Litografier / Mapp med grafiska blad 9166486
*
nr 916 6486
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Mapp med grafiska blad , 'Förförelser', 1992, Madeleine Pyk (f. 1934), Olle Bonniér (f. 1925), Helmtrud Nyström (f. 1939), Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Kjell Strandqvist (f. 1944), Brita Molin (f. 1919), bladets mått: 50 x 70
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 19:53:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 21:50:29
1
1.000 kr
6/10 19:15:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin helmtrud nyström kjell strandqvist lennart aschenbrenner litografier madeleine pyk olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28
*
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
nr 916 6486
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Mapp med grafiska blad , 'Förförelser', 1992, Madeleine Pyk (f. 1934), Olle Bonniér (f. 1925), Helmtrud Nyström (f. 1939), Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Kjell Strandqvist (f. 1944), Brita Molin (f. 1919), bladets mått: 50 x 70
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 21:50:29 | 1 | 1.000 kr |
6/10 19:15:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin helmtrud nyström kjell strandqvist lennart aschenbrenner litografier madeleine pyk olle bonniér svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7365 Färglitografi
2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:51 -
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:08 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:28